Kožené bundy pro každéhoKožené bundy pro každého

Kožená bunda Hlavní výhody proč si pořídit koženou bundu a kdy je naopak lepší bunda z koženky.

Kožené bundy jsou globálním módním hitem a to i přesto, že na její výrobu musí zemřít jedno a více zvířat. Vesměs se jedná u užitková zvířata, mezi které nejčastěji patří ovce, prasata a skot. Kromě tohoto případného zádrhelu, který by pro útlocitnějšího ochránce zvířat mohl být hlavním argumentem proč si koženou bundu nekoupit, vyvstává celá řada faktorů pro koupi bundy z úsně, jak se kůži odborně říká.

Pánské a dámské kožené bundy

Kožené bundy se dělí na pánské a dámské. Kupovat toto oblečení dětem je trochu dražší záležitost, neboť děti z bundy vyrostou a udat jí je složitější, než prodej bundy pro dospělého.

Výhoda kožených bund tkví v jejich nezničitelnosti, tedy za předpokladu, že o ně správně pečujete a udržujete je. Proto byste měli dohlédnout především na to, aby po každém zmoknutí byly řádně usušeny, avšak ne přímo u tepelného zdroje, ale z povzdálí. Šetrné péči hodně pomůže impregnace.

Co nosit ke koženým bundám?

Dámská kožená bunda

Nejjednodušší outfit ke koženým bundám jsou džíny a kvalitní boty. Muži mohou použít šněrovací polobotky nebo „farmářky“, ženy pak kozačky. Pokud bude obuv z kůže, tím lépe. Podtrhne to celý styl.

Umělé materiály

Jak bylo uvedeno výše, kožené bundy se dělají z kůže zvířat. Pro ochránce zvířat jsou určeny umělé materiály jako jsou syntetické výrobky nebo koženka. Od pravé kůže jsou pro neznalého těžko rozeznatelné a jejich údržba je snazší. Nižší cena je oproti koženým výrobkům rovněž znatelná.