Jak správně pečovat o koženou bunduJak správně pečovat o koženou bundu

Kožené bundy jsou téměř nezničitelné. Tedy za předpokladu, že oni správně pečujete a udržujete ji v dobrém stavu. Poradíme vám, jak na údržbu kožené bundy.

Kůže (jinak i úseň) je materiál, který má dobré mechanické vlastnosti a zároveň splňuje i požadavky na voděodolnost a zároveň prodyšnost.

Jak pečovat o koženou bundu

Kožená bunda by se neměla promočit, jestliže se tak stane, sušte ji volně v pokoji. Bunda se nesmí dostat k přímo k tepelnému zdroji, jinak se může pokroutit a popraskat. Koženou bundu pravidelně impregnujte. I když je kůže relativně kvalitní materiál, bez správné impregnace se zbytečně snižuje její životnost. Pro impregnaci používají kvalitní přípravky. Hlavně ne žádné krémy na obuv. Ty mají jiné účinky a mohly by kůži na vaší bundě poškodit.

Jestliže potřebujete uložit bundu do šatní skříně, nechte ji viset volně na ramínku. Rozhodně jí neskládejte a nezatěžujte těžkými předměty.

Čistící prostředky na kůži

Pro kožené bundy je na trhu řada čistících prostředků, gelů, sprejů, mazadel na kůži apod. vlhkým hadříkem nebo jemnou houbičkou odstraníte znečištění. Jestliže je vaše kožená bunda znečištěná více, použijte speciální mýdlo na kožené výrobky.

V žádném případě nepoužívejte mýdlo klasické na mytí rukou, případně čistící prostředky na nádobí. Chemické složení mýdel a prostředků je jiné, než ty, které jsou určené pro galanterii.

Pokud je znečištění nad vaše síly, vyhledejte specializovanou čistírnu kožených věcí.